Pril Logo
Poznaj historię Pura. Od 1951
1951

Narodziny małego bohatera

Zmywanie zawsze było wyczerpującym obowiązkiem. Długie odmaczanie i mycie naczyń stanowiło część codziennej rutyny. W 1951 roku firma Böhme Fettchemie, wówczas spółka-córka Henkel dokonała małego cudu, oferując pierwszy Pril w proszku dla niemieckich gospodyń domowych. Ten wspaniały proszek o bezpiecznej dla skóry formule sprawił, że zmywanie naczyń stało się bezproblemowe. Po równomiernym namoczeniu w niewielkiej ilości wody, naczynia wysychały bez śladów brudu. Brak konieczności wycierania oznaczał nie tylko mniej pracy, ale i większą higienę.

1959

Pril w formie płynu

Po prawie 10-letniej obecności na rynku, proszki do zmywania coraz częściej zaczęto zastępować płynami. Pril ponownie był pionierem na tym polu. Produkt w formie płynnej natychmiast osiągnął wielki sukces i dzisiaj jest w powszechnym użyciu. Co najważniejsze, jego dozowanie zostało uproszczone, dzięki czemu użytkownicy mogli stosować idealnie dobraną dawkę płynu. Był to kolejny, rewolucyjny krok na drodze ekorozwoju.

1965

Pril Handmild

W 1965 roku pojawił się rewolucyjny Pril Handmild („przyjazny dla skóry”) – pierwszy płynny detergent do zmywania opracowany specjalnie do suchych i wrażliwych dłoni. Wcześniej wielu użytkowników zakładało rękawiczki do zmywania. Od tej pory nie było to już konieczne.

1994

Pur na polskim rynku

W Polsce Prill znany jest jako marka Pur. Premiera płynu Pur w Polsce w 1994 roku była przełomem na rynku produktów do zmywania. Jego nowa, unikalna formuła miała niezwykłą skuteczność usuwania tłuszczu. Pur w nowych opakowaniach i kilku odmianach jest w codziennym użyciu w gospodarstwach domowych w całym kraju. Dzięki nieustannie udoskonalanej recepturze produktu, jest ceniony za wysoką jakość, wydajność, innowacyjność i nowatorstwo. Od tej pory zmywanie stało się łatwiejsze za sprawą PUR.

2009

Pur w trosce o skórę

 W 2009 roku pojawił się nowy Pur Balsam Hand&Nails. Nowy Pur rozwiązał problem suchej skóry dłoni po zmywaniu – jeden z najczęściej zgłaszanych przez użytkowników. Nowy Balsam z zawartością wapnia nie podrażnia skóry, nie wysusza jej ani nie niszczy, zapewniając idealną czystość i jeszcze lepszą ochronę.

2014

Pur Power Gel do usuwania tłuszczu i resztek skrobiowych

W 2014 roku pojawiła się nowa seria skutecznych produktów do zmywania – Pur Duo Power Gel do usuwania tłuszczu i resztek skrobiowych. Dzięki nowej formule z enzymami, nowy Pur jest skuteczny w walce z tłuszczem, a także usuwa zaschnięte resztki ryżu, makaronu, ziemniaków i innych produktów zawierających skrobię. Z nowym płynem Pur, zmywanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

2014

Pur Gold

 W 2014 roku pojawił się Pur Gold. Jego nowa, doskonała, złota formuła jest wzbogacona o podwójną dawkę substancji aktywnych, które działając błyskawicznie, wnikają głęboko w trudne do usunięcie plamy i zaschnięte resztki skrobiowe i oszczędzają cenny czas poświęcany dotąd na odmaczanie naczyń i patelni. Wyjątkowo gęsta, podwójnie skoncentrowana formuła płynu Pur Gold jest wyjątkowo bezwzględna wobec tłuszczu: usuwa najbardziej uporczywy brud bez odmaczania i szorowania. Pur Gold to najwyższy standard w ręcznym zmywaniu naczyń.